Rynek pierwotny cieszy się dużą popularnością wśród osób poszukujących własnego M, nowe mieszkania na sprzedaż w Katowicach potwierdzają ten trend. Sprawdzamy jakie nieruchomości cieszą się największym zainteresowanie nabywców.

 

Spis treści:

  1. Serce miasta

  2. Optymalne położenie

  3. Bliskość terenów zielonych

  4. Lokale o podwyższonym standardzie

  5. Pożądane lokalizacje

 

Nowe mieszkania na sprzedaż w centrum Katowic

Dla osób poszukujących nowego mieszkania na sprzedaż w Katowicach dużą rolę odgrywa lokalizacja. Jest to spowodowane specyfiką miasta oraz całej aglomeracji śląskiej. Stolica województwa śląskiego oraz Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego to prężnie rozwijające się miasto, które przyciąga. Międzynarodowe imprezy przyciągają turystów, bogata oferta edukacyjna studentów a targi wszelkiego rodzaju biznesmenów.

To wszystko w połączeniu z rewitalizacją i modernizacją miasta sprawia, że Katowice są komfortowym miejscem do życia. Nowe mieszkania na sprzedaż w centrum Katowic są tak popularne właśnie ze względu na swój uniwersalny charakter. Tego rodzaju lokal to swojego rodzaju inwestycja, ponieważ po odpowiednim przygotowaniu na pewno szybko znajdzie najemce i będzie wstanie generować stałe zyski.

Korzystna lokalizacja

W kontekście poszukiwania nowego mieszkania na sprzedaż w Katowicach lokalizacja jest głównym czynnikiem, jaki wpływa na rentowność inwestycji. Lokal, który znajduje się w centrum statystycznie szybciej znajdzie najemce. Analizując katowicki rynek nieruchomość pod względem lokalizacji na uwagę zasługuje Ceglana Park.

To osiedle oferujące nowe mieszkania na sprzedaż w Katowicach, w którym udało się połączyć wszystkie kluczowe czynniki decydujące o komforcie życia w mieście.

 

Zdjecie pochodzi z oferty WGN:Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Katowice, Dąb

Inwestycja przy ul. Ceglanej oferuje bliskość centrum, dobry dostęp do komunikacji miejskiej i otoczenie zieleni w postaci dwóch dużych parków. Projekt, w kolejnych etapach, charakteryzuje się dominującą niską zabudową, gdzie blisko połowę inwestycji przeznaczono na tereny zielone. Zamiast dróg i samochodów przewidziano aleje spacerowe, place zabaw, tężnię solankową.

Centralnym punktem osiedla będzie zagospodarowany staw z pomostem.  W ofercie znaleźć można mieszkania od 1 do 4 pokojowych, w tym mieszkania z antresolą i dużym tarasem na ostatniej kondygnacji. Z myślą o wygodzie mieszkańców powstaną również lokale usługowo-handlowe.

Dużym atutem osiedla Ceglana Park jest lokalizacja. Inwestycję dzielą od centrum miasta zaledwie 2 km, a w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Katowicach w otoczeniu zieleni

Decydując się na nowe mieszkanie na sprzedaż w Katowicach nie trzeba rezygnować z zielonej okolicy. Lokale znajdujące się w centrum miast często są kojarzone z dużymi budynkami mieszkalnymi przy ruchliwych drogach. Jednakże w stolicy województwa Śląskiego możemy znaleźć inwestycje oferujące nowe mieszkania na sprzedaż odbiegające od tego stereotypu.

Doskonałym przykładem jest osiedle Bytkowska 2.0. Dla przyszłych mieszkańców zaprojektowano 158 mieszkań o funkcjonalnych układach i metrażach od 25 do 85m2. Każde z nich posiada duży balkon, taras lub ogródek, a także funkcjonalną komórkę lokatorską. W inwestycji powstanie 152 miejsca postojowe. 

Na terenie osiedla powstaną liczne punkty usługowe, aby mieszkańcy mieli wszystko na wyciągnięcie ręki. Inwestycje cechuje: jasna kolorystyka budynków, nowoczesny design, funkcjonalne układ mieszkań oraz duże powierzchnie balkonów.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Katowice, Józefowiec

 

Osiedle powstaje przy ul. Bytkowskiej w zielonym i spokojnym otoczeniu Parku Śląskiego. Obecność lasu niemalże na terenie osiedla, zielona przestrzeń między budynkami i ukryte wśród niej funkcjonalne tereny rekreacyjne sprzyjają zwolnieniu tempa, rodzinnemu odpoczynkowi i nawiązywaniu sąsiedzkich znajomości. Z myślą o najmłodszych na terenie inwestycji powstanie kolorowy plac zabaw.

Aby zapewnić najwyższy poziom komfortu oraz bezpieczeństwa, osiedle będzie monitorowane, a każde mieszkanie zostanie wyposażone w wideodomofon.

Standard premium

Coraz więcej osób zainteresowanych nowym mieszkaniem na sprzedaż w Katowicach poszukuje lokalu o podwyższonym standardzie. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Do najważniejszych należy niewątpliwie zaliczyć bogacenie się społeczeństwa oraz większy potencjał inwestycyjny mieszkań z segmentu premium.

Analizując segment nowych mieszkań na sprzedaż w Katowicach w klasie premium należy zwrócić uwagę na „Premier Park”. To znacznie więcej niż zwykłe osiedle mieszkaniowe. To kompleksowa odpowiedź architektoniczna na stale rosnące oczekiwania rynku, zgodna z wymaganiami XXI wieku.

Inwestycja znajdująca się w sercu katowickiego Osiedla Witosa, pomiędzy ul. Witosa i ul. Kolońską, tworzy wyjątkowe miejsce dla przyszłych mieszkańców. W pierwszym etapie inwestycji powstaną dwa budynki o charakterze willowym.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN:Mieszkanie na sprzedaż w kamienicy Katowice

Budynek wielorodzinny, 4 kondygnacje naziemne, 1 klatka z komfortową szklaną windą. Jedna kondygnacja podziemna przeznaczona na miejsca parkingowe. W każdym z trzech budynków Villa Class oferujemy Państwu łącznie 7 mieszkań, w tym : 6 mieszkań trzypokojowych (również z opcją  czteropokojową) oraz 1 apartament czteropokojowy na ostatnim piętrze.

Wszystkie mieszkania w Villa Class posiadają wygodne i obszerne tarasy o powierzchni od 16 do 50 m2. Drugi to Budynek wielorodzinny, 4 kondygnacje naziemne, 3 klatki z niezależną i komfortową windą w każdej klatce.

Jedna kondygnacja podziemna przeznaczona na miejsca parkingowe. W budynku Grand House oferujemy Państwu łącznie 78 mieszkań, w tym : 27 kawalerek, 17 mieszkań dwupokojowych, 31 mieszkań trzypokojowych oraz 3 mieszkania czteropokojowe. Wszystkie mieszkania w budynku Grand House posiadają wygodne tarasy lub balkony – ich powierzchnia wynosi od 3 do 40 m2. 

Budynek Grand House wyposażony jest w 91 komórek lokatorskich, usytuowanych na różnych kondygnacjach z garażem podziemnym włącznie.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Katowicach- wyjątkowe lokalizacje

Stolica województwa Śląskiego to prężnie rozwijająca się aglomeracja, która przyciąga wiele osób. Deweloperzy chcący sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom poszukującym mieszkania na sprzedaż w Katowicach, często starają się wyróżnić swoją inwestycję poprzez lokalizację. Przykładem wyjątkowej lokalizacji jest niewątpliwie Osiedle Twoja Dolina.

To miejsce, które łączy bliskość natury z sąsiedztwem centrum miasta. Osiedle położone jest przy ul. Pułaskiego (numery 17 i 19) na obrzeżach Śródmieścia Katowic. Kompleks budynków sąsiaduje bezpośrednio z terenami rekreacyjnymi w Dolinie Trzech Stawów. Nowoczesny design i dbałość o wszystkie detale pozwoliły stworzyć projekt spełniający oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Wysoki standard realizacji i najwyższa jakość zastosowanych materiałów to gwarancja bezpieczeństwa na lata. W nowoczesnych budynkach znajdują się mieszkania o zróżnicowanych metrażach i funkcjonalnych rozkładach (od 1 do 4 pokoi).

Do każdego z nich przynależy balkon, taras lub ogródek. Optymalnie zaprojektowane konfiguracje wnętrz umożliwią realizację indywidualnych potrzeb przyszłych mieszkańców, a balkony i ogródki pozwolą na stworzenie dodatkowej strefy relaksu.