Oferta nowych mieszkań na sprzedaż w Katowicach jest różnorodna, inwestycje deweloperskie realizowane są na terenie całego miasta, również w ścisłym centrum. Do wyboru w nowym budownictwie są rozległe wieloetapowe kompleksy mieszkaniowe, nowoczesne wieżowce, kameralne apartamentowce, osiedla domów jednorodzinnych.

Spis treści:
Rynek mieszkań deweloperskich
Nowe inwestycyje deweloperskie
Jakie oferty można znaleźć na rynku?
Najbardziej poplarne dzielnice Katowic
Mieszkanie dla studenta

Nowe mieszkania na sprzedaż w Katowicach - sytuacja na rynku.

Katowice to bez dwóch zdań największy, a zarazem najdroższy, rynek nieruchomości na Śląsku, oferujący obszerną bazę nowych mieszkań na sprzedaż. Rosnący popyt to zasługa wciąż rozwijającej się gospodarki miasta. Coraz więcej osób przeprowadza się tutaj na stałe ze względu na ciekawą pracę i możliwości rozwoju zawodowego. W porównaniu z innymi obszarami kraju, nowe mieszkania w Katowicach, jak i w całym województwie śląskim, są znacznie tańsze. Siła nabywcza jest zatem większa, co wpływa na kształtowanie cen i ilość nowopowstałych inwestycji. W Katowicach dominuje starsza zabudowa mieszkalna, wymagająca sporych nakładów pieniężnych na remont. Dzięki nowym inwestycjom zmienia się obraz miasta, a młode rodziny mają szansę zamieszkać w nowoczesnym, własnym M. Przez dużą liczbę ofert zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego, zmniejszają się dysproporcje cenowe mieszkań w Katowicach na obydwu tych rynkach.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Katowicach charakteryzują się dużym zróżnicowaniem, zachowując jednocześnie sporą dostępność. Na licznych osiedlach bloków z wielkiej płyty łatwo znaleźć wyremontowane lokum w przystępnej cenie. Pod tym względem najbardziej atrakcyjne będą potężne Osiedle Tysiąclecia, spokojny Muchowiec, a także efektowne Osiedle Roździeńskiego.

                                              Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: mieszkanie na sprzedaż w Katowicach

Arena realizacji wielu inwestycji deweloperskich

Mieszkania w Katowicach z rynku pierwotnego są przy tym dość niedrogie – zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę ekonomiczny potencjał całego regionu. Jeśli poszukujemy nowego mieszkania w Katowicach, koniecznie sprawdźmy oferty z dzielnic Wełnowiec-Józefowiec, Piotrowice-Ochojec, a także ogłoszenia na wspomnianym już Os. Tysiąclecia.

W Katowicach świetnym pomysłem będzie też poszukiwanie mieszkania w kamienicy – zwłaszcza gdy zależy nam na bliskości ścisłego centrum. Również w tym przypadku nietrudno o nowoczesne lokum, które dodatkowo będzie cechować niepowtarzalna atmosfera przedwojennego Śląska.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Katowicach ― jakie są oferty?

Rynek nowych mieszkań na sprzedaż w Katowicach ma bardzo dużą konkurencję ze względu na ogromną liczbę ofert z drugiej ręki, a przede wszystkim ze względu na ceny. Nowe nieruchomości nie dla każdego są osiągalne. Często zakup mieszkania od dewelopera wiąże się ze zobowiązaniem kredytowym i koniecznością wieloletnich spłat. Mieszkania z rynku pierwotnego w Katowicach traktowane są zatem jako oferta prestiżowa. Nowe mieszkania budowane przez deweloperów w Katowicach to przede wszystkim lokale mniejsze, 2- i 3-pokojowe. Kameralna zabudowa współgra z otoczeniem, tworząc przyjazny do życia klimat.

                                              Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: mieszkanie na sprzedaż w Katowicach

Najpopularniejszymi na rynku deweloperskim są nowe mieszkania w Katowicach w budynkach wielorodzinnych, zlokalizowane wokół centrum miasta. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w dużych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych apartamentowcach. Osiedla zaprojektowane są nowocześnie i funkcjonalnie, w wysokim standardzie, z rozbudowaną infrastrukturą własną i zadbanymi częściami wspólnymi, obejmują nisko kondygnacyjną i wysoką zabudowę.
Wśród inwestycji mieszkaniowych w Katowicach znaleźć można również oferty nowego budownictwa jednorodzinnego. Domy w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej powstają głównie na przedmieściach, realizowane są w klasycznej oraz nowoczesnej architekturze, oddawane są z zagospodarowanym terenem i niezbędną infrastrukturą.

Osobliwością katowickiego rynku deweloperskiego jest duża ilość wieżowców mieszkalnych. W Katowicach wybudowano najwięcej wieżowców w Polsce, nie licząc Warszawy, miasto przoduje w ilości wysokościowców na jednego mieszkańca oraz na km2. Mieszkania oferowane są zarówno w obiektach o przeznaczeniu multifunkcjonalnym, jak i wyłącznie apartamentowym.

Gdzie kupimy nowe mieszkanie na sprzedaż w Katowicach?

Oferta nowych mieszkań na sprzedaż w Katowicach jest bardzo bogata i różnorodna, również pod względem lokalizacji. Znajduje się tutaj pięć wyodrębnionych zespołów dzielnic. Śródmieście, w skład którego wchodzi osiedle Paderewskiego-Muchowiec, Koszutka, Bogucice. Zespół dzielnic północnych, czyli: Załęże, Osiedle Witosa, Osiedle Tysiąclecia, Dąb, Wełnowiec-Józefowiec. Zespół dzielnic zachodnich to osiedla: Załęska Hałda-Brynów, Brynów-Osiedle Zagrzebionka, Ligota-Panewniki. A dzielnica wschodnia to obszar obejmujący tereny takie jak: Zawodzie, Dąbrówka Mała, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec, Giszowiec. Dzielnica południowa to Murocki, Piotrowice-Ochojec, Zarzecze, Podlesie. Śródmieście to chyba jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji, stanowiąca ścisłe centrum Katowic. W tym rejonie znajdziemy zarówno nieruchomości z rynku wtórnego, jak i dużą liczbę nowych nieruchomości mieszkaniowych. Natężenie lokali pod względem lokalizacji na katowickim rynku jest dość zróżnicowane. Nowe mieszkania najczęściej powstają w rejonach Doliny Trzech Stawów, rozciągając się wzdłuż ulicy Kościuszki i Mikołajewskiej. Popularne tereny pod zabudowę to także osiedla Piotrowice, Kostuchna, Ochojec.

                                              Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: mieszkanie na sprzedaż w Katowicach

Katowice: mieszkanie dla studentów

Śląska stolica jest ogromnym ośrodkiem akademickim. Ponad 19 uczelni kształci blisko sto tysięcy studentów. Najstarsza uczelnia ekonomiczna (Akademia Ekonomiczna im. K. Adamieckiego) w kraju daje możliwość kształcenia przyszłych finansistów czy ekonomistów. Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Instytut Jazzu i Muzyki Rozrywkowej czy Śląska Szkoła Kompozytorów to inne uczelnie, którymi może poszczycić się miasto. W Katowicach każdy znajdzie coś dla siebie i wybierze taki profil edukacji, który w przyszłości zaowocuje wieloma sukcesami. Koniecznie warto wspomnieć, że Katowice to także jeden z najtańszych ośrodków akademickich na terenie Polski.

Kupno nowego mieszkania na sprzedaż w Katowicach z myślą o studentach to zdecydowanie bardzo dobra lokata kapitału. Takie mieszkanie będzie dla nas finansowym zabezpieczeniem i dodatkowym źródłem dochodu na przyszłość. Przy zakupie pamiętajmy, aby określić grupę docelową, do której będziemy kierować nasz lokal. W przypadku Katowic mogą to być studenci, pracownicy bądź przedsiębiorcy. Pamiętajmy, że jeśli zależy nam na wynajmie mieszkania w Katowicach, powinniśmy zwrócić uwagę na lokalizację, dostęp do usług, dojazd do uczelni. Dla grupy studentów warto przeznaczyć kilkupokojowe mieszkanie. Wówczas czynsz zostanie rozłożony na kilka osób i nie będzie stanowił dla nas dodatkowego obciążenia - łatwiej więc o najemców i o większy zysk. Powodów, dla których warto kupić mieszkanie w Katowicach, jest wiele. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zawsze chętnie odpowiemy na Państwa pytania i pomożemy wybrać mieszkanie idealnie dopasowane do Państwa potrzeb.